Tatrzańska przygoda

Tu zaczyna się “Tatrzańska Przygoda“

Tatrzański Park Edukacyjny oraz EduTatry.pl zapraszają na wyjątkową, całodzienną, interaktywną ofertę edukacyjną - “Tatrzańska Przygoda“

Przygotowaliśmy tę ofertę z myślą o grupach zorganizowanych, uczestnikach kolonii, wycieczek szkolnych, zielonych szkół oraz grupach edukacji domeowej.

Szczegółowe informacje poniżej:

Mamy do zaoferowania unikatowy program łączący wiele aspektów pobytu pod Tatrami, począwszy od poznawania górskich zwierząt i prelekcji edukacyjnych w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym, poprzez warsztaty i eksperymentowanie z przyrodą, skończywszy na wycieczce w Tatry z przewodnikiem tatrzańskim.

Cała oferta jest przygotowana w sposób kompleksowy i przemyślany pod kątem maksymalizacji korzyści dla uczestników, ich edukacji, zabawie i aktywnemu odpoczynkowi.

Organizator grupy decydując się na “Tatrzańską Przygodę”, wybiera wartościowe aktywności pod okiem ekspertów-edukatorów. Nasza oferta oparta jest ponadto o własną, profesjonalną infrastrukturę oraz zaplecze edukacyjne Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego.

Czas i termin realizacji usług:

Jesteśmy dyspozycyjni od 01.05.2023 do 30.10.23.

Czas trawania zajęć - 8h (9:00 - 17:00).

Szczegóły dotyczące sposobu rezerwacji znajdziesz poniżej

Istnieje możliwość rozłożenia programu na dwa dni, z wyjściem w góry do Doliny Białego realizowanym drugiego dnia.

Szcegółowy przebieg wydarzenia:

1.Powitanie uczestników przez edukatorów.

2.“Wśród górskich zwierząt” - prelekcje i poznawanie zwierząt.

Spotkanie ze zwierzętami Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. Prelekcje i zwiedzanie pod okiem edukatora i pasjonaty zwierząt. Grupa przechodzi wśród parkanów dla zwierząt górskich, a także uczestniczy w pokazie ptaków drapieżnych. Spotykamy m.in świstaki, lisy, jelenie, owce, puchacza i orła. Uczestnicy dowiadują się na temat zwyczajów i zachowań zwierząt, ich diety i warunków życia w środowisku górskim.

Więcej informacji o zwierzęcych podopiecznych Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego znajdziesz w zakładce “Nasi Podopieczni”.

Czas trwania - 1.15 h

3.“Między drzewami: - odkrywanie i nawigacja.

Wyjście w teren leśny, nieco po pomostach i ścieżkach, częściowo wśród drzew i po ściółce. Grupa wychodzi do lasu aby odkrywać “co w trawie piszczy”. Zaglądamy za i pod drzewa, przyglądamy się korzeniom, wykrotom i młodnikowi. Uczymy się na temat ekologii i roli lasu. Dowiadujemy się jakie zwierzęta mieszkają w lasach tego regionu i w jaki sposób radzą sobie z górską przyrodą. Podchodzimy do tętniących życiem stawków, podążamy wzdłuż cieku wodnego, znajdujemy lokalne skały. Przyglądamy się roślinom, mchom i porostom. Grupa uczy się także na temat nawigacji i używania mapy. Uczestnicy wyposażeni są w lupy by lepiej przyjrzeć się szczegółom, a także mogą zbierać swoje eksponaty do dalszych przygód. Dodatkowo podczas przejścia uczestnicy natrafią na tablicę, pylony i makiety edukacyjne, aby w ten sposób łatwiej przyswoić sobie nową wiedzę i umiejętności. Poruszamy się w sprawdzonym terenie, w lesie będącym własnością właściciela obiektu.

Czas trwania - 1.5 h

4. Przerwa.

Powrót do serca Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. Odpoczynek na tarasie z widokiem na zagrodę dla świstaków. Możliwość dokarmiania naszych zwierząt specjalnym pokarmem. Przerwa na drugie śniadanie dla uczestników. Istnieje możliwość zamówienia sobie ekologicznego cateringu za pośrednictwem organizatora. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy także plac zabaw.

Czas trwania - 45 minut

5. “Okiem przyrodnika” - warsztaty z narzędziami edukacyjnymi i mikroskopem.

Grupa bierze udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych w salce ze sprzętami edukacyjnymi, tablicami, monitorem oraz mikroskopami. Celem zajęć jest osobiste doświadczenie elementów górskiej przyrody: skał, fragmentów roślin, owoców i nasion, szyszek a także badanie gleby i wody. Uczniowie lepiej zapamiętują i utrwalają sobie wiedzę dzięki użyciu narzędzi takich jak lupa, waga precyzyjna, miernik kwasowości, linijki, sita i mikroskopy. Zajęcia prowadzone są przez edukatora, który prowadzi prezentacje, pokazuje tablicę, objaśnia działanie narzędzi i wspomaga w badaniach.

Czas trwania - 1 h

6. “Wąwóz Doliny Białego” - wejście w Tatry z przewodnikiem tatrzańskim.

Wczesnym popołudniem wyruszamy na trasę w Tatry. Grupa udaje się w Tatry, na dwugodzinną wycieczkę do Doliny Białego, położonej o 10 minut drogi od Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. Jest to wycieczka edukacyjna, a więc uczestnicy poza poznawaniem piękna tatrzańskiej przyrody i wycieczką wzdłuż skalnego wąwozu u podnóża ścian Długiego Giewontu, zdobędą również solidną dawkę wiedzy, zmierzą temperaturę strumienia, i użyją dalmierza zaglądając do starej sztolni.

Wycieczka kończy się u progu pięknego, trójschodkowego wodospadu.

Czas trwania - 2.5 h

7. “Handmade” - własnoręczna pamiątka z Zakopanego.

Na koniec dnia nieco zadań manualnych. Grupa, pod okiem instruktora, z dostarczonych przez organizatora półproduktów, komponentów z materiałów naturalnych, drewna i metalu, a także przy pomocy farb i ozdobników wykona własnoręczną pamiątkę z Zakopanego.

Zadanie to stanowi zwięńczenie dnia Tatrzańskiej Przygody, i z pewnością będzie przywoływać pozytywne emocje i skojarzenia związane z tym dniem jeszcze przez długie chwile.

Czas trwania - 1h

Informacje organizacyjne

Maksymalny rozmiar grupy to 30 osób

W przypadku rezerwacji dla większej grupy dokonujemy podziału na dwie mniejsze grupy startujące równolegle (z zamianą kolejności realizacji programu)

Istnieje możliwość rozłożenia programu na dwa dni, z wyjściem w góry do Doliny Białego realizowanym drugiego dnia

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opiekę nad uczestnikami wynikającą z przepisów kuratorium oświaty. Grupa zobowiązana jest do posiadania oraz aktywnego uczestnictwa ze strony nauczycieli i opiekunów grupy. Organizator zapewnia niezbędne wyposażenie terenowe dla uczestników (lupy, kompasy, narzędzia badawcze wedle opisanego powyżej programu.

Możliwość dostosowania programu do własnych potrzeb

Tatrzański Park Edukacyjny oraz EduTatry to jednostki specjalizujące się w edukacji przyrodniczej, bazujące na wiedzy i doświadczeniu. Przykładamy najwyższą staranność do realizacji programu, dostosowując jego treści do grupy, zaangażowania i zaciekawienia odbiorców.

W ramach tego prowadzimy osobny tryb zwiedzania dla dzieci młodszych, starszych oraz młodzieży. Podczas zajęć realizowanych dla klas I-III, kładziemy nacisk na przekazywanie treści zawartych w podstawie programowej dla przedmiotu edukacji przyrodniczej. W przypadku zajęć dla klas IV - materiałów dostosowanych do programu przyrody, a dla klas V-VIII materiałów z biologii i geografii. Istnieje ponadto możliwość przygotowania przez nas customizowanego programu kładącego większy nacisk na poszczególne kwestie takie jak ekologia, zmiany klimatu, obieg wody w przyrodzie, ptaki i zwierzęta, pogoda lub bezpieczeństwo. Ponadto, z myślą o organizatorach zielonych szkół i kolonii oferujemy możliwość realizacji innych usług i rozszerzenia programu jednodniowego na większą ilość dni. W takim przypadku, po indywidualnym ustaleniu, oferujemy większą ilość czasu i zadań realizowanych na terenie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego (np. zapoznanie ze zwierzętami, podchody, gry terenowe), wycieczek w Tatry z przewodnikiem (np. Dolina Kościeliska, Dolina Gąsienicowa itd.) lub też wspólnego zwiedzania innych atrakcji Podhala. Na koniec zapraszamy też do kontaktu grupy nieformalne zrzeszone w ramach edukacji domowej oraz organizatorów wycieczek dla grup licealnych i dla dorosłych. Dla grup tych oferujemy indywidualnych programy zwiedzania dostosowany do wieku i zainteresowań.

75 zł brutto/uczestnika (dzieci, młodzież, dorośli).

Opiekunowie gratis. Minimalna ilość uczestników - 20 osób.

Cena obejmuje: realizacja programu, opiekę edukatora oraz licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego podczas wstępu na teren TPN, ubezpieczenie NNW do kwoty 10.000 zł.

Czas trwania - 8h

Rezerwacja, zmiany terminu, zwroty

Rezerwacje można dokonać jedynie z wyprzedzeniem minimum miesięcznym za pośrednictwem telefonu lub formularza zgłoszeniowego.

W przypadku rezerwacji dokonywanych przed 01.05 obowiązuje wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 25% kwoty usługi.

W przypadku rezerwacji dokonywanych pomiędzy 01.05 a 31.08 obowiązuje wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 40% kwoty usługi płatna najpóźniej w ciągu 48h od momentu rezerwacji.

Pozostała część kwoty płatna z góry, maksymalnie na 7 dni przed planowanym terminem zwiedzania.

Faktura wystawiana jest po dokonaniu wpłaty całości kwoty. Istnieje możliwość wystawienia faktury pro-forma. Przyjmujemy maksymalnie jedną grupę dziennie. W przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie programu, oferujemy zwrot 25% kwoty usługi oraz przeprowadzenie zajęć stacjonarnych na terenie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, w których skład wchodzą prelekcje i poznawanie zwierząt, wykonanie własnoręcznej pamiątki z Zakopanego, warsztaty z narzędziami edukacyjnymi i mikroskopem (całość 3.5-4h).

W przypadku zgłoszenia chęci przeniesienia programy przez klienta na inny dzień, nie związanego z warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi realizację programu, oferujemy minimum możliwość realizacji programy w których skład wchodzą prelekcje i poznawanie zwierząt, wykonanie własnoręcznej pamiątki z Zakopanego, warsztaty z narzędziami edukacyjnymi i mikroskopem (całość 3.5-4h), bez zwrotu pozostałej części wpłaconej kwoty.

Nowy termin zwiedzania ustalany jest w oparciu o grafik i możliwości realizacji usługi przez Tatrzański Park Edukacyjny i EduTatry.

Wszelkie pytania odnośnie rezerwacji programu Tatrzańska Przygoda udzielamy mailowo pod adresem edutatry@gmail.com oraz telefonicznie pod numerem 600-231-415

Całodzienna Tatrzańska Przygoda czeka właśnie na Ciebie. Ty zorganizuj grupę, my zajmiemy się resztą.